Novinky

14.07.2018 Outdoorový tábor Mladé Buky

Novinky z Krkonoš: po včerejším deštivém odpoledni, kdy jsme nedošli na hrad Bresčejn za starým vladařem, jsme legendu dohráli dnes dopoledne na blízké louce. Přitom jsme sledovali mraky s nadějí, že výlet na rozhlednu Eliška bude moci být realizován. Povedlo se, a tak mohla proběhnout stěžejní legenda "Jak se Krakonoš skamarádil s lidmi". Onu pohádku jsme si ověřili při noční bojovce v lese, kdy děti na konci trasy měli možnost si s Krakonošem popovídat. Jak už to tak bývá, tak se nám na jednu stranu nechce domů, na druhou stranu se za Vámi již těšíme!

14.07.2018 Taneční tábor Mladé Buky 2018

Poslední den je za námi. Počasí se dnes umoudřilo a my opět mohli tancovat venku a užívat si sluníčka. Včerejší hru nám přerušil déšť, tak až dnes jsme se tedy mohli více seznámit s vladařem Hertbertem a jeho labutí. Odpoledne jsme věnovali tanci, závěrečné tombole. Večer nás čekal táborák, špekáčky a bojovka v lese. I když nás to tu moc bavilo, těšíme se na vás. Dorazíme cca kolem 13hod. V případě nějakého zdržení budu posílat SMS.

12.07.2018 Outdoorový tábor Mladé Buky

Zdravíme všechny rodiče, sourozence a kamarády. Hlásíme, že návštěva v ZOO ve Dvoře Králové se nám líbila a zažili jsme tam spousta legrace. Dnes nás čeká klidnější dopoledne, kdy se podíváme do lesa a dáme si v něm pár her. Po obědě nás čeká společný výlet za další pohádkou pro Krakonoše na zříceninu hradu Brecštejn, kde kdysi dávno žil jeden vladař jménem Herbert se svojí věrnou a věčně mladou labutí. Zatím ahoooooj.....

11.07.2018 Taneční tábor Mladé Buky

Dnes odpoledne nám tu chvíli pěkně pršelo, ale to nám nezabránilo v tom si tu užít další skvělý den. Pilně pracujeme na našich choreografiích, které Vám rádi po příjezdu předvedeme.

11.07.2018 Outdoorový tábor Mladé Buky 2018

Krátké zprávy ze třetího dne: dopoledne proběhla soutěž v AZ Kvízu a odpoledne dlouho očekávaná KrakonošStar, kde dětičky předvedli opravdu skvělé výkony. Večer jsme se při sledování filmu trochu šetřili a dnes můžeme směle, za slunečného počasí, vyrazit do ZOO Dvůr Králové. Svěřená omladina je po relativním dnu odpočinku plná zdraví a elánu. Fotografie a hlášení z druhého dne zasláno rodičům na email. Hezký den všem z Krakonošova!

11.07.2018 Taneční tábor Mladé Buky

Dnešní den byl opět v duchu krkonošských pohádek. Pilně nacvičujeme náš tanec víl pro Krakonoše. Zahráli jsme si Krakonošovo pexeso, dopsali příběh Anči a Kuby, vyrobili zástěrky. Už máme hotové vílí sukýnky, zítra budeme budeme pokračovat ve výrobě našeho kostýmu. Odpoledne jsme si užili v zábavném parku Baldův svět. Máme se hezky, moc zdravíme do Prahy.

Legenda "O pověrčivé sestře"

Dle jedné legendy, byla, žila jedna dcera Krokova jménem Teta. Byla sestrou jak věhlasné Libuše, tak také Kazi. Jak známo, Teta bývala velmi pověrčivá a nerada vycházela ze svého obydlí v Údolí děsu.
Každý kdo vstoupil do blízkosti jejího panství bez ohlášení, měl tu smůlu, že zmizel v hluboké jeskyni. Nebylo to dáno tím, že by Teta byla zlá, ale konala tak spíše ze strachu z jiných.
Tím jak se klaněla všemožným bohům a zahrávala si s tajemnými silami, tu se onoho dne v jejím rajonu objevila tajemná víla, která ji zavedla do oněch míst, kde mizela místní zabloudivší čeládka, hajný, ale i šlechticové a princezny.
Může se zdáti, že v oné proláklině bylo pusto, smutno a ne příliš veselo, ale opak je pravdou. V Kodově jeskyni panoval čilý ruch, daný bohatstvím jejího otce, který nad svojí dcerou držel ochranou ruku.
No a myslíte, že se oni šťastní nešťastníci vrátili odkud přišli nebo případně společně žili, jedli, pili a hodovali na jednom kdysi známém hradě až navěky?
Prozatím můžete pouze hádat, více Vám prozradí na dalším outdoorovém výletě plný záhad a tajemství Honza a Ríša.

Kód 175354
Název Legenda "O pověrčivé sestře"
Termín konání 20.05.2018 08:00 - 19:00
Místo konání Mimo stálé objekty
Hlavní vedoucí Jan Šesták
Věková skupina 6-18 let
Vybavení na akci kvalitní boty do přírody, svačina a pití
V ceně zahrnuto pedagogický dozor, doprava, pojištění
Cena 150,- Kč

Kde nás můžete sledovat