Novinky

14.07.2018 Outdoorový tábor Mladé Buky

Novinky z Krkonoš: po včerejším deštivém odpoledni, kdy jsme nedošli na hrad Bresčejn za starým vladařem, jsme legendu dohráli dnes dopoledne na blízké louce. Přitom jsme sledovali mraky s nadějí, že výlet na rozhlednu Eliška bude moci být realizován. Povedlo se, a tak mohla proběhnout stěžejní legenda "Jak se Krakonoš skamarádil s lidmi". Onu pohádku jsme si ověřili při noční bojovce v lese, kdy děti na konci trasy měli možnost si s Krakonošem popovídat. Jak už to tak bývá, tak se nám na jednu stranu nechce domů, na druhou stranu se za Vámi již těšíme!

14.07.2018 Taneční tábor Mladé Buky 2018

Poslední den je za námi. Počasí se dnes umoudřilo a my opět mohli tancovat venku a užívat si sluníčka. Včerejší hru nám přerušil déšť, tak až dnes jsme se tedy mohli více seznámit s vladařem Hertbertem a jeho labutí. Odpoledne jsme věnovali tanci, závěrečné tombole. Večer nás čekal táborák, špekáčky a bojovka v lese. I když nás to tu moc bavilo, těšíme se na vás. Dorazíme cca kolem 13hod. V případě nějakého zdržení budu posílat SMS.

12.07.2018 Outdoorový tábor Mladé Buky

Zdravíme všechny rodiče, sourozence a kamarády. Hlásíme, že návštěva v ZOO ve Dvoře Králové se nám líbila a zažili jsme tam spousta legrace. Dnes nás čeká klidnější dopoledne, kdy se podíváme do lesa a dáme si v něm pár her. Po obědě nás čeká společný výlet za další pohádkou pro Krakonoše na zříceninu hradu Brecštejn, kde kdysi dávno žil jeden vladař jménem Herbert se svojí věrnou a věčně mladou labutí. Zatím ahoooooj.....

11.07.2018 Taneční tábor Mladé Buky

Dnes odpoledne nám tu chvíli pěkně pršelo, ale to nám nezabránilo v tom si tu užít další skvělý den. Pilně pracujeme na našich choreografiích, které Vám rádi po příjezdu předvedeme.

11.07.2018 Outdoorový tábor Mladé Buky 2018

Krátké zprávy ze třetího dne: dopoledne proběhla soutěž v AZ Kvízu a odpoledne dlouho očekávaná KrakonošStar, kde dětičky předvedli opravdu skvělé výkony. Večer jsme se při sledování filmu trochu šetřili a dnes můžeme směle, za slunečného počasí, vyrazit do ZOO Dvůr Králové. Svěřená omladina je po relativním dnu odpočinku plná zdraví a elánu. Fotografie a hlášení z druhého dne zasláno rodičům na email. Hezký den všem z Krakonošova!

11.07.2018 Taneční tábor Mladé Buky

Dnešní den byl opět v duchu krkonošských pohádek. Pilně nacvičujeme náš tanec víl pro Krakonoše. Zahráli jsme si Krakonošovo pexeso, dopsali příběh Anči a Kuby, vyrobili zástěrky. Už máme hotové vílí sukýnky, zítra budeme budeme pokračovat ve výrobě našeho kostýmu. Odpoledne jsme si užili v zábavném parku Baldův svět. Máme se hezky, moc zdravíme do Prahy.

Preventivní programy pro ZŠ


Preventivní programy pro ZŠ v Modřanech
 

Preventivní programy
 

První pomoc pro děti

Diskuze na téma člověk v nouzi a správné poskytování první pomoci.

Děti se dozví, jak funguje integrovaný záchranný systém, co dělat u člověka, který je ohrožen na životě, seznámí se s základními životními funkcemi a nejčastějšími situacemi, kdy je potřeba poskytnutí první pomoci.


Délka programu je 50 minut.

Vhodné pro děti od 1 - 9 třídy.


 

Drogy – „Pravda o drogách“

 Preventivní program zaměřený na problematiku užívání drog.

Název přednášky:  10 věcí, které by tvoji přátelé měli vědět o drogách.

- je vhodná pro žáky 4.-9. ročníků ZŠ a pro studenty SŠ
- doba přednášky 45-50 minut (školní vyuč. hodina)
- obsahuje spoustu praktických informací týkajících se negativního účinku drog. Přednáška není zaměřená na legislativu ohledně drog, ale je plná příkladů ze života,
  jaký mají drogy krátkodobý a hlavně dlouhodobý účinek na člověka. Drtivou většinu dětí a učitelů přednášky zaujaly svou jednoduchostí a praktickými příklady z praxe.
Témata přednášky:
- Proč jsou drogy pro dospívající lákavé
- Jaké falešné informace kolují o drogách mezi mládeží
- Proč je marihuana droga
- Jak drogy působí
- Mohou drogy zůstat v těle i několik let
- Jak vzniká závislost
 
O sdružení:  Řekni ne drogám - řekni ano životu

Sdružení působí v České republice od roku 2002 a je součástí mezinárodní sítě neziskových organizací zabývajících se protidrogovu prevencí již od roku 1993.
Zaměřujeme se na poskytování profesionálních přednášek a čtivých materiálů, které jsou na realitě náctiletých, na které je zaměřena primární prevence v oblasti
zneužívání drog. Zabýváme se pouze primární prevencí (specifickou i nespecifickou).


 Hasičský program

Akce pro školy


Setkání s odvážnými cholupickými hasiči


Dopravní bezpečnost

Dopravní výchova dlouhodobě patří mezi klíčové aktivity v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Je zaměřena na předávání teoretických znalostí a dovedností dětí.

Tento preventivní program hraje významnou roli při budování hodnotového žebříčku dětí a zásadně ovlivňuje postoje všech budoucích účastníků silničního provozu.

Dopravní výchovu mohou školy zařadit do různých předmětů, jako např. prvouky, nauky o světě, výchovy ke zdraví, rodinné výchovy atd.

Okruhy přednášky:

bezpečí dítěte v dopravě

  • Dítě na kole
  • Dítě ve městě – chodec
  • Děti v autě
  • Bezpečnost dětí
  • Dopravní značky
  • Křižovatky, přednosti, pravidle silničního provozu


Délka programu je 50 minut.

Vhodné pro děti od 1 - 5 třídy.
 

Městská policie 

Ve spolupráci s Městskou policíí ČR připravujeme preventivní programy určené dětem. Programy jsou zaměřeny na prevenci kriminality, zneužívání a kyberšikany.


Délka programu je 50 minut.

Vhodné pro děti od 4 - 9 třídy._____________________________________________________________

 

Kde nás můžete sledovat