Novinky

11.08.2018 Příjezd tábor Homole - upřesnění

Příjezd se lehce posouvá, autobus je v koloně...cca ve 12:30 budeme v DDM.

09.08.2018 Letní tábor Duncan 2018 _ 2

Dnes dovednosti pralidí - výroba z hlíny, nástěnné malby a výroba zbraně (připevnění pazourku na klacek).

08.08.2018 Letní tábor Duncan 2018 _ 2

Včera dopoledne odbornosti, odpoledne hra v lese "Boj o území" (mezi staršími více známá pod názvem "průjem"). Dnes výlet na Modré kameny (960 m.n.m.) a do Dolního Maršova (Pohádková výstava "Do Krakonošova") , večer koupačka v termálním bazénu (je napuštěn teplými minerálními prameny vyvěrajícími v areálu lázní jako Janův a Černý pramen). V nohách máme celkem více jak 10km a všem se bude dobře spát.

06.08.2018 Informace tábor Homole 2018

najdete v sekci články...

05.08.2018 Letní tábor Duncan 2018 _ 2

Dnes dopoledne proběhlo rozřazení do kmenů k táborové hře "Doba kamená" . Kolem oběda trošičku pršelo, tak jsme po poledním klidu hrály hru uvnitř budovy a v podvečer šli všichni ven (pouštět letadla, hrát fotbal, softball apod.).

09.07.2018 Přihlášky na zájmový kroužek šk.r. 2018/19

Přihlášky na zájmové kroužky pro šk.r. 2018/19 musí být do DDM doručeny s originálním podpisem a to buď osobně na recepci DDM (možno využít schránku před budovou) nebo poštou a to nejpozději v první den účasti na ZK.

Letní tábor Homole 2018

06.08.2018 V pátek jsme dopoledne navštívili Řecko, kde jsme se zůčastnili olympiády. Odpoledne jsme se vydali za Kramaříkem na místní letiště, kde nám dal indície kde hledat naši zasloužilou odměnu za celotýdenní putování. Večer jsme vyhlásili výdledky všech snažení, roztancovali parket a za zvuku písně "Pár přátel stačí mít" jsme se pomalu dostali do postele.
Jestli zítra vstaneme, tak bychom rádi v 11 hod vyjeli do Prahy, kde bychom měli být mezi 12:30 - 13:00 hod. Kdyby se s příjezdem něco změnilo, napíšeme to zde na stránky....
Už se na Vás těšíme...

Ve čtvrtek jsme se probudili v Egyptě. Tam nás přivítala mumie a poprosila nás o to, abychom ji pomohli sehnat kamarády. Polovina tábora se tak stala mumiemi. Odpoledne jsme se přesunuli do Rumunska za hrabětem Drákulou pro kterého jsme v lese hledali vhodný dům na přespání. Večer jsme za svitu měsíce putovali za Drákulou do jeho lesa splnit úkol. Úkol byl pro opravdové hrdiny. Všichni jsme ho nakonec zvládli.

Ve středu 8. srpna jsme byli celý den mimo základnu. Dopoledne nás speciální jednotka odvezla  k začátku Prachovských skal, kde  jsme navštívili krásné vyhlídky. Cesta byla příjemná neb jsme šli lesem nebo kolem skal, které nám v těchto vedrech připomínaly klimatizaci. Putování byli náročné a proto jsme ocenili přesun do aquaparku v Jičíně. Jednotka nás pak odvezla zpět do tábora, kde na nás čekala večeře. Po večeři jsme měli volný prohram, kde jsme si mohli vybírat z několika možností zábavy. Všichni jsme v pořádku a zdravíme rodiče...

V pondělí odpoledne jsme navštívili Austrálii a příjemnou cestou lesem jsme získávali vzkazy pro našeho pilota. Večer jsme se poveselili na karnavelu a hned večer jsme vyletěli směrem do USA. Dnes dopoledne jsme přistáli v Las Vegas a zašli rovnou do místních kasín zhodnotit naše peníze. Přes Mexiko, kde jsme měli co do činění s pašeráky jsme se přesunuli do Alžírska, kde je obrovské horko. Potřebujme nutně vodu, pro kterou teď v lese hledáme potrubí. Večer půjdeme do letního kina nebo si něco vyrobit pro radost. V lese a v našek letadle, kde spíme, je v těchto vedrech přijatelně. Klimatizujeme se v bazénu několikrát za den :-) Zdravíme do Prahy...

Dnes, v pondělí 6. srpna se nám podařilo zprovoznit náš satelitní přístroj, kterým můžeme komunikovat se světem. Proto posíláme tento delší vzkaz. Přes noc jsme se přesunuli do Japonska, kde jsme dnes dopoledne sbírali vodu, rýži, okorku a řasy na výrobu sushi. To se nám podařilo a na odpoledne se budeme přesouvat do Austrálie. Všichni jsme v pořádku. Automat na zmrlinu je taky v pořádku. Zítra Vám pošleme zprávu z dalšího kontinentu. Zdraví všichni cestovatelé....

V neděli 5. srpna jsme svoje putováni začali ve Švýcarsku a naším prvním úkolem bylo zjistit postup výroby čokolády. Pak jsme se přesunuli do Itálie na módní přehlídku a následně k moři, kde jsme se koupali celý zbytek dopoledne. Odpoledne jsme se přesunuli dálkovým letem do Nepálu, kde jsme zdolávali vysoké kopce. Další naše cesta vedla na Sibiř, kde jsme stavěli iglů. Při večerním programu jsem si zahráli fotbálek a beach volejbal.

V sobotu 4. 8. 2018 jsme dorazili na základnu z které nás druhý den čekal přesun na jiné místo na planetě. Večer jsme byli svědky pádu letadla, kde jsme se z černé skříňky dozvěděli o tom, že český pilot Roman Kramařík zvlétl 25. července z letiště Točná s cílem obletět svět. Jeho cestu chce zhatit Fjodor Koňuchov  a my semu v tom pokusíme zabránit. Proto jsme se rozdělili do skupinek s cílem plnit různé úkoly.

Kde nás můžete sledovat