Novinky

20.04.2018 Letní technický pobytový tábor

Pozor, máme poslední volná místa. Můžete se přihlásit na našich stránkách online v sekci tábory nebo osobně na recepci DDM Monet.

20.04.2018 Letní příměstský tábor

Nově zařazujeme příměstský tábor Sportovně-vodácký, více info na našich stránkách v záložce tábory. Tábor je určen pro děti od 11-15 let.

09.04.2018 Zájmové kroužky kolečkového bruslení

Zájmové kroužky kolečkového bruslení začínají v týdnu od 16. 4. 2018. Páteční hodiny jsou posunuty z důvodu náhrady již od 13. 4. 2018. Na zájmové kroužky je možné se přihlašovat od 3. 4. 2018. Děti, které chodily na první pololetí, jsou automaticky přihlášené do pololetí druhého. Děkujeme za pochopení.

09.04.2018 Sezónní kroužky

Kroužek Běh - atletická průprava bude začínat v pondělí 16. 4. 2018. Těšíme se na vás.

23.03.2018 Doklad o zaplacení zájmového kroužku

Upozorňujeme, že v případě potřeby vystavení dokladu o zaplacení zájmového kroužku (pouze u VzP) je nutné požádat DDM o vystavení faktury. Jiné potvrzení VzP neakceptuje. Děkujeme za pochopení.

Divadlo Na Cikorce


Divadelní svět v Monetu 


Program divadelních představení 
Divadelní svět v Monetu 2018

7. 1.     DIVADLO ABSOLON - nedělní pohádka 15:00 - z důvodu nemoci zrušenonáhradní program - DIVADLO MYŠKY ELIŠKY - Divadelní etiketa

Divadelní etiketa Myšky Elišky. Jak se hraje  divadlo? Jak to vlastně vypadá v zákulisí a jak se takové divadelni představení hraje? Interaktivní  divadelní show pro děti od 2,5 let,ale i pro dospěláky. 


14. 1.     DŘEVĚNÉ DIVADLO - Nedělní pohádka 15:00

O princi z knížky

Pohádek je opravdu hodně, a když lidé přišli na to, že je mohou zapisovat, vznikly pohádkové knížky. A ty mají všichni moc rádi. Jednu takovou pohádku v knížce pro Vás dnes připraví Dřevěné divadlo. Nemusí se číst, bude trochu vyprávěná, trochu hraná loutkami, trochu kouzelná, a i tak bude celá v knížce. Nevěříte? Tak přijďte v neděli do divadla.21. 1.     ČMUKAŘI - nedělní pohádka 15:00 
 
Dračí pohádky

Představí se Vám divadelní soubor loutkového a alternativního divadla s názvem Čmukaři. Čeká vás divadlo pro děti i dospělé. Uvidíte celkem tři pohádky o dracích. Představení bude hravé, plné nápadů, jemného humoru a fantazie. Dračí pohádky byly oceněny na Loutkářské Chrudimi.


 
27.1. Kouzelnická show pro děti a celou rodinu v 17:00 v divadle Na Cikorce


předprodej vstupenek od 22.12. 2017 - recepce DDM Monet

Po úspěšné premiéře nové show určené pro celou rodinu, přichází opět další kouzelnické představení z dílny předního českého kouzelníka MAGIC Soukupa, které je tentokrát určené výhradně dětem. V kouzelnickém představení s délkou 45 min. se děti můžou těšit na kouzla s živými zvířaty, interaktivním zapojením do kouzel a na závěr představení je připravená balónková show, kdy každé dítě dostane vymodelované zvířátko z tvarovacích balónků. 
 
Cena vstupenek v předprodeji je 90 Kč na osobu. 28. 1.     PRUHOVANÉ PANENKY - nedělní pohádka 15:00

Kryštůfek a lesní bytosti

Kryštůfek se ztratil v lese, překonává svůj strach a vydává se svou vlastní cestou lesem, kde mu pomáhají král stromů nebo víla květin. Představení je inspirováno knihou Jaroslava Kalouska  - Kryštůfek a lesní bytosti. Představení je vhodné i pro nejmenší děti, které uvidí výtvarnou pohádku za doprovodu autorské hudby.


25. 2.     DIVADELNÍ SPOLEK MIMos - nedělní pohádka 15:00

Pohádka sousedská


Byl jednou jeden žluto-zelený domeček. A v něm bydleli pan Žlutý a paní Karamela. Pohádkový příběh dvou sousedů s písničkami Petra Skoumala vám povypráví, jak to vypadá, když se dva hádají a nic nemá řád. Spousta situací bude dětem jistě blízká, vždyť ti dva jsou vlastně jako bratr a sestra a mají spolu dohromady jeden pokojíček. A stejně jako ti sourozenci se umí pořádně pohádat. Ale jsme v pohádce, takže jistě najdou způsob, jak se usmířit.4. 3.      DIVADLO LIBERTA - nedělní pohádka 15:00

Zlatovláska


Dvě komediantky vám zahrají pohádku o chytrém Jiříkovi, mluvících zvířátkách a zlatovlasé panně. Ale bude to také o tom, že i když na začátku chce každá hrát pohádku úplně jinak, nakonec obě zjistí, že porozumění je to nejdůležitější. Čeká Vás interaktivní pohádka plná legrace, činoherních i loutkových scén.


11.3.        DIVADLO BASTA FIDLI - nedělní pohádka 15:00

Ptačí cirkus

Principál Pepíno Vám předvede svůj světoznámý cirkus Pipíno. Uvidíte artisty, kejkle, ptačí exoty, a další. Cirkus je dřina i pro Šediváčka, který se chce stát cirkusovým umělcem, není to ovšem jen tak, bude muset pomáhat, zametat a koukat. Ale nakonec všechny přece jenom překvapí.
 


18. 3.     DIVADLO LOKVAR - nedělní pohádka 15:00


Deset malých černoušků

Hříčka Deset černoušků s přitažlivou dramatickou formou objasňuje dětem význam přísloví "Kdo jinému jámu kopá...“. Deset malých černoušků nastraží past žirafě, ta jim však spolu se svými přáteli a pomocníky dá užitečnou životní lekci. Hra odkazuje ke známé anglické černohumorné říkance, která před lety inspirovala Agathu Christie k napsání proslulé stejnojmenné detektivky. I text Ivy Peřinové je svého druhu „detektivkou“, i zde černoušci záhadně mizejí. Vhodné pro děti od 3 let


Divadelní svět v Monetu 2017


5.11.      DIVADLO MYŠKY ELIŠKY - nedělní pohádka 15:00

Pohádky z Dýňové zahrádky
 
Autorská interaktivní pohádka s písničkami z cyklu Dobrodružství myšky Elišky na cestách. Díl podzimní  je o tom, jak se malá myška Eliška rozhodla pomoci zvířátkům přichystat si dostatek potravy a společný pelíšek dříve, než přijde zima. Jaké dramatické dobrodružství při tomto chystání na zimu zažijí se zlým kocourem Fildou? To se nechte překvapit. Pro děti od 2-8 let. Délka představení cca 45 min.
 


12.11.  BARIBAL - nedělní pohádka 15:00

Hop sem, hop tam

Pásmo krátkých veselých příhod z pohádkového světa maňásků. Děti se naučí, jak se správně starat o zahrádku, že cvičení a zpívání je zdravé, předvedeme jim pohádkový vynález, překvapí červivé jablko a popletená pohádka, okouzlí španělské tanečnice, mírumilovné býčí zápasy a veselý cirkus. Vhodné pro děti již od 2 let.

 
25.11. Kouzelnická show pro celou rodinu v 17:00 

předprodej vstupenek 
http://www.magicsoukup.com/

Zažijte kouzelnickou show s celou svojí rodinou a vyrazte 25. listopadu 2017 od 17.00 do našeho Divadla Na Cikorce. V hodinové kouzelnické show vám mladý a talentovaný přední český iluzionista MAGIC Soukup předvede neuvěřitelné úniky, levitaci, objevení a zmizení živých holubic přímo před vaším zrakem, kouzla popírající fyzikální zákony a nebude samozřejmě chybět ani interaktivní zapojení diváků. A bude toho ještě mnohem více!
Jako součást programu, bude po skončení představení připravena pro zájemce malá autogramiáda a kouzelnický fotokoutek.
 
Cena vstupenek v předprodeji je 120 Kč na osobu. 
Informace o show a možnost zakoupení vstupenek na http://www.magicsoukup.com/
26.11.   DŘEVĚNÉ DIVADLO - nedělní pohádka 15:00

Vánoce aneb Cesta do Betléma

Loutkami hraný příběh o narození Ježíška, tak jak se v Českých zemích po staletí vypráví. Uvidíme v něm pastýře, anděla, Josefa s Marií, Krále Heroda, Tři Krále a samotného Ježíška. Adventní příběh pro celou rodinu.
10.12.   CIRKUS ŽEBŘÍK - nedělní pohádka 15:00

Jak Kašpárek zachránil Vánoce

Vánoční představení o čertech, andělech a lidech, hrané s velkým rodinným loutkovým divadlem s původními marionetami, kde nechybí, vánoční cukroví, stromeček a kapr, koledy naživo zpívané a na opravdové nástroje hrané a ani Kašpárek.17.12. DIVADLO BOŘIVOJ - nedělní pohádka 15:00

Vánoční lidová hra

Inscenace vytvořená podle vánočních lidových her - pastýři, čert, anděl, narození Ježíše, klanění králů. Hra je částečně zpívaná - uslyšíte méně známé, ale i známější koledy - a tak si zazpívají i diváci. Představení je vhodné pro celou rodinu - může být i inspirací, jak si takový svůj domácí Betlém oživit.

 

Kde nás můžete sledovat