Novinky

22.08.2016 Online přihlašování do kroužků

Do VĚTŠINY kroužků se můžete přihlašovat online na školní rok 2016/17 od 4. července 2016, zájmové kroužky jsou již nastaveny na nový školní rok 2016/17. Na kroužky, kde není možnost přihlašování on-line bude spuštěn zápis od 1 září...

22.08.2016 Prázdniny v klubu

Vážení návštěvníci, klub Pod prahem má otevřeno po celý srpen od 11:00 - 18:00 každý všední den.

Divadlo Na Cikorce


Divadelní svět v Monetu 


Program divadelních představení Divadelní svět v Monetu 2016
 

21.6.   O Zlaté rybce  -   divadlo pro MŠ Jahůdka

Klasická marionetami hraná pohádka, o tom jak se chudý rybář Giuseppe a jeho žena Margarita zapletou s kouzelnou rybou. A o tom, co z toho nakonec přes chalupy, vily, hrady a paláce vzejde? Budou potrestáni, nebo dojdou pochopení a moudrosti? Tak to už se nechte překvapit...      
          
 

20.6.  Divadlo dětského souboru Dramaťáček
 

20.06.2016 Divadelní hra dětského souboru Dramaťáček - Perníková chaloupka

6.6.  Divadlo - Lekce oni čem  -  divadelní představení pro SŠ

Představení na motivy divadelní hry "Lekce" od Eugena Ionesca / hraje dětský divadelní soubor Oni čem. Divadelní představení pro ZŠ.


27.5.  Divadlo - Lekce oni čem  19:30 hod. Divadlo Na Cikorce

Představení na motivy divadelní hry "Lekce" od Eugena Ionesca / hraje dětský divadelní soubor Oni čem.

 

28.4. Kouzelný zvon - Divadlo pro ZŠ prof. Švejcara

V jednom tajemném údolí vysoko v horách vznikne za pomoci kouzelníka Trikáji a řemeslníka Dajana kouzelnýzvon, naneštěstí se dostane do rukou lupiče.Příběh vypráví o dobrodružné výpravě za získáním zvonu nazpět, o velikém přátelství a odvaze. 
 26.4.  Pohádka o přátelství mezi slonem, mravencem a veverkou

Divadelní představení pro MŠ Jahůdka


22.4.  Pohádka o přátelství mezi slonem, mravencem a veverkou

Divadelní představení pro rodiče.

 


21.4.  Pohádka o přátelství mezi slonem, mravencem a veverkou


Divadelní představení pro Montessori a MŠ Pertoldova14.4.  Pohádka o přátelství mezi slonem, mravencem a veverkou

Divadelní představení pro MŠ Podsadáček13.4.  Pohádka o přátelství mezi slonem, mravencem a veverkou

Divadelní představení pro MŠ Pohádka
10.4.  DOBITÍ SEVERNÍHO PÓLU

Dětské vystoupení - zpívání a tancování, divadelní představení.23.3.   Divadlo - Lekce oni čem

Představení na motivy divadelní hry "Lekce" od Eugena Ionesca / hraje dětský divadelní soubor Oni čem.

 
13.3.    DIVADLO BASTA FIDLI – O NÁMOŘNÍKU ČEPIČKOVI

Hledá se princezna Alénka !!!

Jen odvážný námořníček Čepička beze strachu vyráží na dobrodružnou plavbu za princeznou!

Hrooozný pirát Sakradrát, zlatovlasá mořská panna a obří had !!!!

To všechno uvidíte na vlastní vykulené oči.

Ale žádný strach! I batolata mají z našich loutek legraci a konec cesty námořníka Čepičky by měl být podle hvězdopravců šťastný.

Celková délka představení 40 minut.

10.3.  Divadelní etiketa - divadlo pro ZŠ prof. Švejcara
 
Myška Eliška připravila dětem  komediální interaktivní  vzdělávací představení o tom, jak se připravit na první návštěvu divadla od domácí přípravy, chování se v divadle, průběh doby, než se zvedne opona i to, co se děje za oponou v divadelní šatně a poté na jevišti.

Děti mají jedinečnou možnost nahlédnout do zákulisí malého divadélka ,,Zvonek“ a vidět, jak se herec na představení připravuje a seznámí se  s tím, kdo v divadle pracuje, jak vypadá divadelní líčení, jaké používají herci kostýmy, paruky a rekvizity.

Až děti všechno poznají, myška Eliška představí jednotlivé žánry, které si všichni mohou vyzkoušet .(Pantomima, zpěv, činohra, tanec, hra s loutkou).

V průběhu celého programu i po něm se děti mohou Myšky Elišky  zeptat na cokoliv,co je na divadélku a herectví zajímá.

 
6.3.      POVÍDÁNÍ BEZ MLUVENÍ aneb MIMUJ!

Přicházejí pánové A a B. Mnoho toho nenamluví, ale o tom celé naše představení je. NEBOJTE SE POHYBOVÉHO DIVADLA. Není to nic strašidelného, ba naopak, můžeme vám slíbit, že se dobře pobavíte. A nejen děti, ale jistojistě i dospěláci. Po krátké vtipné prezentaci toho, jaké možnosti pohybové divadlo dává, vám pak pánové A a B předvedou, jak to vypadá v praxi. Můžete se těšit na krkolomné pády, let letadlem, ale i cestu do vlastního nitra. Nemine vás ani umělecký výstup v podobě koncertu a užijeme si i trochu plovárny. A dost možná, že si leccos na vlastní kůži vyzkoušíte. Jak vidíte, o zábavu bude postaráno!

21.2.  DIVADELNÍ SESKUPENÍ ŽLUTÝ KOPEC – O neposlušné čarodějnici   

Pohádka vypráví o tom, jak se během prožitých dobrodružství z malé „neposlušné“ čarodějnice stane „dobrá“ čarodějnice. Do základního příběhu jsou vneseny i motivy čtyř ročních období a jejich vlivu na lidskou společnost. Na lidových pranostikách oživených autorskou hudbou jsou děti seznámeny s některými zapomenutými tradicemi naší země. Vedle činoherního herectví je představení obohaceno loutkami, oživováním a animací různých předmětů, rekvizit. Děti se dokonce stanou čarodějnickými učni a rádci hlavní hrdinky!

Inscenaci podpořila Nadace Život umělce. 
10.2.   Noční skřítek   -   divadlo pro MŠ Jahůdka

Pohádkový příběh o holčičce Jiřince, které se jednou nechtěly uklízet hračky. Co všechno se může odehrát v docela obyčejném pokojíčku nepořádné holčičky nám povypráví nejen kuřátko s prasátkem, ale i pohádkový noční skřítek Hračkožrout a spousta dalších postaviček, které v průběhupředstavení rozehrávají celou scénu. Nejdůležitější postavou se ale ukazuje být maminka Jiřinky. Jak to nakonec všechno dopadne, to je potřeba počkat si až na konec pohádky!

noční skřítek


31.1.   DIVADLO ANČÍ A FANČÍ:  „Lední medvídku vrať se domů“ – ekopohádka

Příběh ledního medvídka,který neposlouchal rodiče a proto ztratil domov. Jako úlovek rybářů se dostává do města. Daleko od čistého Severního pólu poznává lidský svět plný špíny a hluku. Je také prodán do cirkusu, uvězněn v kleci a musí poslouchat ředitele. Ale jak to pohádkách bývá, nakonec vše dobře dopadne a přátelé kocouři mu pomohou vrátit se zpět domů na Severní pól. Interaktivní loutkoherecké představení plné napětí, legrace, autorských písniček a zapojení dětí do hry s myšlenkou: “Domov je nade vše a příroda je náš život“.17.1.    DIVADLO BOŘIVOJ – Táta, máma a já aneb O Palečkovi

I když se dva dospělí mají rádi, stejně jim ke štěstí něco chybí. A když se jim narodí Paleček, je to skoro jako v pohádce! I když Paleček dostane půl pokladu od pana krále, vrátí se raději domů, kde na něj čeká celá máma a celý táta!

Herci jsou vypravěči příběhu, ale také se stávají mámou a tátou, králem a princeznou. Matrace se zase mění na kolíbku, pole i královský zámek. A tak inscenační prostředky dávají prostor pro fantazii, vtip a vynalézavost jak herců tak malých diváků.

Představení ale potěší i dospělé diváky.
10.1.    DIVADÉLKO MYŠKY ELIŠKY - ZVONEK – Divadelní etiketa
 
Myška Eliška připravila dětem  komediální interaktivní  vzdělávací představení o tom, jak se připravit na první návštěvu divadla od domácí přípravy, chování se v divadle, průběh doby, než se zvedne opona i to, co se děje za oponou v divadelní šatně a poté na jevišti.

Děti mají jedinečnou možnost nahlédnout do zákulisí malého divadélka ,,Zvonek“ a vidět, jak se herec na představení připravuje a seznámí se  s tím, kdo v divadle pracuje, jak vypadá divadelní líčení, jaké používají herci kostýmy, paruky a rekvizity.

Až děti všechno poznají, myška Eliška představí jednotlivé žánry, které si všichni mohou vyzkoušet .(Pantomima, zpěv, činohra, tanec, hra s loutkou).

V průběhu celého programu i po něm se děti mohou Myšky Elišky  zeptat na cokoliv,co je na divadélku a herectví zajímá.

Délka 60min.pro děti od 3-10let (představení má dvě verze upravené dle věku dětí).
 
Divadelní svět v Monetu 2015


13.12.  Divadelní spolek MIM o.s. - KLAUNÍ VÁNOCE

Co nám k Vánocům nesmí chybět? Stromeček, ozdoby, ryba, dárky, koledy a hlavně dobrá nálada! To vše opravdu nesmí chybět a také nebude. Jenom to není tak jednoduché, protože na Vánoce se chystá „klaunská rodina“!  Oba klauni jsou pěkně popletení, takže to nemají snadné. Nejdůležitější je, že se mají rádi. A o tom ty Vánoce přece také jsou. Interaktivní klauniáda, která nenechá děti, ani rodiče, chvilku v  klidu, a zapojí diváky do tvorby celého představení. Takže vlastně nikdy dopředu nevíme jak to dopadne. Nebo víme?


11.12.   Šeginy   -  koncert pro divadlo v 19:00hod.

Koncert folkové klapely na podporu divadelních představení pro děti v Divadle Na Cikorce. 
 

Výsledek obrázku pro šeginy

 

11.12.     SVĚT DĚTSKÉ FANTAZIE

V Divadle Na Cikorce byla zakončena celopražská výtvarná soutěž "Svět dětské fantazie" slavnostní vernisáží a výstavou. Děti tvořily v různých věkových kategoriích na téma MĚSTO.

Vernisáže se zúčastnilo na 40 dětí ze základních škol.6.12.    DIVADLO OKLIKOU – Já nespím, Arieli

Loutkové představení o tom, co je a co není. Co se zdá a co se nezdá. O Cilce a Arielovi. O hranicích a předělech. Doma i venku, nahoře i dole, na zemi i nad zemí. V noci i ve dne, zítra, dnes i včera. Pro děti i dospělé. Ústředním tématem příběhu je setkávání desetileté nemocné holčičky Cilky s andělem Arielem a porovnávání naší reality a světa „za zrcadlem“. Jedná se o autorskou adaptaci knihy norského spisovatele Josteina Gaardera – Jako v zrcadle, jen v hádance (J. Gaarder napsal mj. bestseller Sofiin svět, Tajemství karet, Hrad v Pyrenejích, Dívka s pomeranči a další.)

Pro děti od 4 let. Délka představení cca 40 min.

Představení bylo nominováno na celostání přehlídku Loutkářská Chrudim.
29.11.  DIVADLO LIBERTA – Povídání o pejskovi a kočičce

Pohádka na motivy slavné knihy Josefa Čapka „Povídání o Pejskovi a Kočičce.“  Pejsek a Kočička se rozhodli dělat všechno tak, jako to dělají dospělí lidé. Třeba oslavit státní svátek. A před takovým svátkem se musí uklidit, vyprat prádlo a upéct dort a  do toho všeho se někam ztratila Pejskova elektrická kytara...A  pan Čapek, který to celé napsal, už si se svými hrdiny přestává vědět rady. Patří do dortu myši? Perou se pejsci na třicet, nebo na čtyřicet? A jak spolu vůbec vydrží pes a kočka pod jednou střechou? Současné zpracování klasické pohádky vhodné pro děti tříleté i třicetileté.

Inscenace vznikla za podpory Nadace Život umělce.22.11.  DŘEVĚNÉ DIVADLO – Zvířátka a loupežníci

Pohádka o tom, jak tři loupežníci kradli jako straky, až narazili na statek, kde hospodaří babička, pejsek, koza, kohout a tři prasátka. Tam jejich štěstí v loupení končí a loupežníkům nezbývá nic jiného, než se polepšit.


8.11.   DIVADÉLKO ZVONEK – Pohádky z Dýňové zahrádky

Autorská interaktivní pohádka s písničkami z cyklu Dobrodružství myšky Elišky na cestách
Díl podzimní  je o tom,jak se malá myška Eliška rozhodla pomoci zvířátkům přichystat si dostatek potravy a společný pelíšek dříve, než přijde zima, kterou přečkají v teple staré hodné dýně v malé zahrádce u lesa. Jaké dramatické dobrodružství při tomto chystání se na zimu zažijí se zlým kocourem Fildou? To se necháme překvapit.
Děti jsou zapojeny do hry na jevišti a mohou si vyzkoušet hraní s loutkou.Všechny se naučí,jak se hraje pantomima.

Pro děti od 2-8 let. Délka představení cca 45 min.

 

9. - 11.6.  David a Goliáš   -   Divadlo pro ZŠ profesora Švejcara

Poučný příběh o tom, že se velcí nemají vytahovat na malé, silnější na slabší a úplně nejlepší je být kamarádi.
Zábavné, hravé, veselé pantomimické vystoupení M. Sochora, jediného a přímého žáka francouzské mimické školy Marcela Marceaua v ČR, děti nejen pobaví, ale spolu s hercem jsou i součástí představení.


29.4.   Noční skřítek   -   divadlo pro MŠ Tyršovka

Pohádkový příběh o holčičce Jiřince, které se jednou nechtěly uklízet hračky. Co všechno se může odehrát v docela obyčejném pokojíčku nepořádné holčičky nám povypráví nejen kuřátko s prasátkem, ale i pohádkový noční skřítek Hračkožrout a spousta dalších postaviček, které v průběhupředstavení rozehrávají celou scénu. Nejdůležitější postavou se ale ukazuje být maminka Jiřinky. Jak to nakonec všechno dopadne, to je potřeba počkat si až na konec pohádky!

noční skřítek


 


 
8.4.    Tristan a Isolda   -  divadlo pro ZŠ profesora Švejcara

Jedna z nejslavnějších legend o nesmrtelné lásce. Tristan miluje Isoldu Zlatovlasou, která se posléze stává manželkou Tristanova strýce krále Marka a královnou Cornouailleskou. Co na tom, že Isolda jeho lásku opětuje stejným dílem, jejich cit je v rozporu s Tristanovou ctí a přísahou. Prastarý příběh, který patří k nejvýraznějším dílům středověku, přitahuje tvůrce od nepaměti. Dřevěné divadlo Vám předkládá jeho loutkovou podobu, postavy vystupují z dávného pergamenu jako oživlé iluminace, které prastará slova doprovázejí... 
 

1.4.    Pohádka pošťácká   -  divadlo pro ZŠ pofesora Švejcara

Byli jste někdy na staré poště? A byli jste tam v noci? A víte, co se stane, když nenapíšete na dopis adresu? V Pohádce pošťácké se na starou poštu podíváte s panem Kolbabou, v noci se seznámíte s poštovními skřítky, a kvůli dopisu bez adresy projedete celou českou zemi. 

Naše zpracování známé pohádky Karla Čapka. Hlavní postava - pan pošťák Kolbaba – je  typicky Čapkovskou postavou, která v sobě skrývá v jedné osobě vypravěče, průvodce dějem a zároveň herce.  Díky využití různých divadelních stylů, ale také malebně a scénograficky zajímavě zpracované scéně, pak celek působí dojmem naplněnosti, živosti a hravosti.

Pohádka pošťácká - PREMIÉRA 76 
Akce v Divadle Na Cikorce


Divadlo jezdí i ven - závody na kolech "Bikeclinic cup"

Spolupracujeme s týmem Bikeclinicu při organizování závodů na kolech pro děti a jejich rodiče formou zajištění doprovodném programu divadelních představení a hudebních worshopů. Byli jsem V Táboře, na Točné a v Praze - Letňany.


Dramaťáček

Od září 2015 se v divadle otvírá dramatický kroužek, kde si pomocí říkadel a písniček budeme hrát, naučíme se správně hýbat, rozvíjet fantazii a spolupracovat s kamarády. Své snažení zakončíme vystoupením jako velcí opravdoví herci.

Vhodné pro děti 6 - 9 let.Monetyjár

Kroužek divadla a výchova dramatiky, na kterém jde hlavně o spolupráci, poznání sebe i ostatních, ovládnutí jevištní řeči i práci s trémou. Pomocí her, improvizací, pantomimy a dalších cvičení si osvojíme základní divadelní principy a vytvoříme společné divadelní představení.

Vhodné pro děti 8 - 15 let. 
27.5.   Šeginy   -  koncert pro divadlo ve 20:00hod. 

Koncert folkové klapely na podporu divadelních představení pro děti v Divadle Na Cikorce. 
 

Kde nás můžete sledovat