Novinky

13.08.2018 Doklad o zaplacení zájmového kroužku

Upozorňujeme, že v případě potřeby vystavení dokladu o zaplacení zájmového kroužku (pouze u VzP) je nutné požádat DDM o vystavení faktury. Jiné potvrzení VzP neakceptuje. Děkujeme za pochopení.

13.08.2018 Přihlášky na zájmový kroužek šk.r. 2018/19

Přihlášky na zájmové kroužky pro šk.r. 2018/19 musí být do DDM doručeny s originálním podpisem a to buď osobně na recepci DDM (možno využít schránku před budovou) nebo poštou a to nejpozději v první den účasti na ZK.

09.08.2018 Letní tábor Duncan 2018 _ 2

Dnes dovednosti pralidí - výroba z hlíny, nástěnné malby a výroba zbraně (připevnění pazourku na klacek).

08.08.2018 Letní tábor Duncan 2018 _ 2

Včera dopoledne odbornosti, odpoledne hra v lese "Boj o území" (mezi staršími více známá pod názvem "průjem"). Dnes výlet na Modré kameny (960 m.n.m.) a do Dolního Maršova (Pohádková výstava "Do Krakonošova") , večer koupačka v termálním bazénu (je napuštěn teplými minerálními prameny vyvěrajícími v areálu lázní jako Janův a Černý pramen). V nohách máme celkem více jak 10km a všem se bude dobře spát.

05.08.2018 Letní tábor Duncan 2018 _ 2

Dnes dopoledne proběhlo rozřazení do kmenů k táborové hře "Doba kamená" . Kolem oběda trošičku pršelo, tak jsme po poledním klidu hrály hru uvnitř budovy a v podvečer šli všichni ven (pouštět letadla, hrát fotbal, softball apod.).

19.06.2018 Zájemci o kroužek ANG lektorky Mgr. Evy Rumlové

ZK ANG, které vede Mgr. Eva Rumlová jsou z velké části obsazeny. Zbývají volné místa na třech kroužcích. Zájemce prosíme o kontaktování lektorky na e-mailu: eva.rumlova@centrum.cz s cílem domluvit ideální zařazení podle úrovně ANG

Divadlo Na Cikorce


Divadelní svět v Monetu 


Program divadelních představení 
Co nás čeká v nejbližších dnech


25.5.   Divadelní soubor BEZNO - Bláznivé námluvy

Od 19:00 hod.


Večerní divadelní představení v Divadle Na Cikorce.

Cena představení 90,-Kč / v předprodeji na recepci DDM Monet.

 

17. 6. Kouzelnická show pro celou rodinu se vrací opět do Divadla Na Cikorce!

Od 14:00 hod. 
 
Po listopadové premiéře ve vyprodaném divadle se vrací kouzelník MAGIC Soukup s přepracovanou a ještě lepší show, aby opět všechny diváky vtáhl do světa kouzel a iluzí. V hodinovém kouzelnickém představení budete svědky levitace, objevení a zmizení živých holubic, nebezpečných úniků, speciálních efektů a bude toho ještě mnohem více. Po skončení představení bude pro zájemce připravená malá autogramiáda a škola kouzel, ve které se děti můžou naučit několik jednoduchých kouzel a vyrobit si kouzelnickou rekvizitu.I letos pomáháme sběrem, tentokrát konzerv pro pejsky z modřanského útulku. Pro každého, kdo donese konzervu pro pejsky, máme připravenou volnou vstupenku do zábavního parku v Boskovicích!

Více informací o představení na: www.magicsoukup.cz/tour
 
Cena vstupenek:
základní III. třída: dítě 90 Kč, dospělý 120 Kč
vyšší II. třída (sezení ve 2. řadě) 150 Kč / osoba 
nejvyšší I. třída (sezení v 1. řadě) 200 Kč / osobaDivadelní svět v Monetu 2018

7. 1.     DIVADLO ABSOLON - nedělní pohádka 15:00 - z důvodu nemoci zrušenonáhradní program - DIVADLO MYŠKY ELIŠKY - Divadelní etiketa

Divadelní etiketa Myšky Elišky. Jak se hraje  divadlo? Jak to vlastně vypadá v zákulisí a jak se takové divadelni představení hraje? Interaktivní  divadelní show pro děti od 2,5 let,ale i pro dospěláky. 


14. 1.     DŘEVĚNÉ DIVADLO - Nedělní pohádka 15:00

O princi z knížky

Pohádek je opravdu hodně, a když lidé přišli na to, že je mohou zapisovat, vznikly pohádkové knížky. A ty mají všichni moc rádi. Jednu takovou pohádku v knížce pro Vás dnes připraví Dřevěné divadlo. Nemusí se číst, bude trochu vyprávěná, trochu hraná loutkami, trochu kouzelná, a i tak bude celá v knížce. Nevěříte? Tak přijďte v neděli do divadla.21. 1.     ČMUKAŘI - nedělní pohádka 15:00 
 
Dračí pohádky

Představí se Vám divadelní soubor loutkového a alternativního divadla s názvem Čmukaři. Čeká vás divadlo pro děti i dospělé. Uvidíte celkem tři pohádky o dracích. Představení bude hravé, plné nápadů, jemného humoru a fantazie. Dračí pohádky byly oceněny na Loutkářské Chrudimi.


 
27.1. Kouzelnická show pro děti a celou rodinu v 17:00 v divadle Na Cikorce


předprodej vstupenek od 22.12. 2017 - recepce DDM Monet

Po úspěšné premiéře nové show určené pro celou rodinu, přichází opět další kouzelnické představení z dílny předního českého kouzelníka MAGIC Soukupa, které je tentokrát určené výhradně dětem. V kouzelnickém představení s délkou 45 min. se děti můžou těšit na kouzla s živými zvířaty, interaktivním zapojením do kouzel a na závěr představení je připravená balónková show, kdy každé dítě dostane vymodelované zvířátko z tvarovacích balónků. 
 
Cena vstupenek v předprodeji je 90 Kč na osobu. 28. 1.     PRUHOVANÉ PANENKY - nedělní pohádka 15:00

Kryštůfek a lesní bytosti

Kryštůfek se ztratil v lese, překonává svůj strach a vydává se svou vlastní cestou lesem, kde mu pomáhají král stromů nebo víla květin. Představení je inspirováno knihou Jaroslava Kalouska  - Kryštůfek a lesní bytosti. Představení je vhodné i pro nejmenší děti, které uvidí výtvarnou pohádku za doprovodu autorské hudby.


25. 2.     DIVADELNÍ SPOLEK MIMos - nedělní pohádka 15:00

Pohádka sousedská


Byl jednou jeden žluto-zelený domeček. A v něm bydleli pan Žlutý a paní Karamela. Pohádkový příběh dvou sousedů s písničkami Petra Skoumala vám povypráví, jak to vypadá, když se dva hádají a nic nemá řád. Spousta situací bude dětem jistě blízká, vždyť ti dva jsou vlastně jako bratr a sestra a mají spolu dohromady jeden pokojíček. A stejně jako ti sourozenci se umí pořádně pohádat. Ale jsme v pohádce, takže jistě najdou způsob, jak se usmířit.4. 3.      DIVADLO LIBERTA - nedělní pohádka 15:00

Zlatovláska


Dvě komediantky vám zahrají pohádku o chytrém Jiříkovi, mluvících zvířátkách a zlatovlasé panně. Ale bude to také o tom, že i když na začátku chce každá hrát pohádku úplně jinak, nakonec obě zjistí, že porozumění je to nejdůležitější. Čeká Vás interaktivní pohádka plná legrace, činoherních i loutkových scén.


11.3.        DIVADLO BASTA FIDLI - nedělní pohádka 15:00

Ptačí cirkus

Principál Pepíno Vám předvede svůj světoznámý cirkus Pipíno. Uvidíte artisty, kejkle, ptačí exoty, a další. Cirkus je dřina i pro Šediváčka, který se chce stát cirkusovým umělcem, není to ovšem jen tak, bude muset pomáhat, zametat a koukat. Ale nakonec všechny přece jenom překvapí.
 


18. 3.     DIVADLO LOKVAR - nedělní pohádka 15:00


Deset malých černoušků

Hříčka Deset černoušků s přitažlivou dramatickou formou objasňuje dětem význam přísloví "Kdo jinému jámu kopá...“. Deset malých černoušků nastraží past žirafě, ta jim však spolu se svými přáteli a pomocníky dá užitečnou životní lekci. Hra odkazuje ke známé anglické černohumorné říkance, která před lety inspirovala Agathu Christie k napsání proslulé stejnojmenné detektivky. I text Ivy Peřinové je svého druhu „detektivkou“, i zde černoušci záhadně mizejí. Vhodné pro děti od 3 let
17. 6. 2018 Kouzelnická show pro celou rodinu
                   se vrací opět do Divadla Na Cikorce!


Od 14:00 hod. 
 
Po listopadové premiéře ve vyprodaném divadle se vrací kouzelník MAGIC Soukup s přepracovanou a ještě lepší show, aby opět všechny diváky vtáhl do světa kouzel a iluzí. V hodinovém kouzelnickém představení budete svědky levitace, objevení a zmizení živých holubic, nebezpečných úniků, speciálních efektů a bude toho ještě mnohem více. Po skončení představení bude pro zájemce připravená malá autogramiáda a škola kouzel, ve které se děti můžou naučit několik jednoduchých kouzel a vyrobit si kouzelnickou rekvizitu.I letos pomáháme sběrem, tentokrát konzerv pro pejsky z modřanského útulku. Pro každého, kdo donese konzervu pro pejsky, máme připravenou volnou vstupenku do zábavního parku v Boskovicích!

Více informací o představení na: www.magicsoukup.cz/tour
 
Cena vstupenek:
základní III. třída: dítě 90 Kč, dospělý 120 Kč
vyšší II. třída (sezení ve 2. řadě) 150 Kč / osoba 
nejvyšší I. třída (sezení v 1. řadě) 200 Kč / osoba
Divadelní svět v Monetu 2017


5.11.      DIVADLO MYŠKY ELIŠKY - nedělní pohádka 15:00

Pohádky z Dýňové zahrádky
 
Autorská interaktivní pohádka s písničkami z cyklu Dobrodružství myšky Elišky na cestách. Díl podzimní  je o tom, jak se malá myška Eliška rozhodla pomoci zvířátkům přichystat si dostatek potravy a společný pelíšek dříve, než přijde zima. Jaké dramatické dobrodružství při tomto chystání na zimu zažijí se zlým kocourem Fildou? To se nechte překvapit. Pro děti od 2-8 let. Délka představení cca 45 min.
 


12.11.  BARIBAL - nedělní pohádka 15:00

Hop sem, hop tam

Pásmo krátkých veselých příhod z pohádkového světa maňásků. Děti se naučí, jak se správně starat o zahrádku, že cvičení a zpívání je zdravé, předvedeme jim pohádkový vynález, překvapí červivé jablko a popletená pohádka, okouzlí španělské tanečnice, mírumilovné býčí zápasy a veselý cirkus. Vhodné pro děti již od 2 let.

 
25.11. Kouzelnická show pro celou rodinu v 17:00 

předprodej vstupenek 
http://www.magicsoukup.com/

Zažijte kouzelnickou show s celou svojí rodinou a vyrazte 25. listopadu 2017 od 17.00 do našeho Divadla Na Cikorce. V hodinové kouzelnické show vám mladý a talentovaný přední český iluzionista MAGIC Soukup předvede neuvěřitelné úniky, levitaci, objevení a zmizení živých holubic přímo před vaším zrakem, kouzla popírající fyzikální zákony a nebude samozřejmě chybět ani interaktivní zapojení diváků. A bude toho ještě mnohem více!
Jako součást programu, bude po skončení představení připravena pro zájemce malá autogramiáda a kouzelnický fotokoutek.
 
Cena vstupenek v předprodeji je 120 Kč na osobu. 
Informace o show a možnost zakoupení vstupenek na http://www.magicsoukup.com/
26.11.   DŘEVĚNÉ DIVADLO - nedělní pohádka 15:00

Vánoce aneb Cesta do Betléma

Loutkami hraný příběh o narození Ježíška, tak jak se v Českých zemích po staletí vypráví. Uvidíme v něm pastýře, anděla, Josefa s Marií, Krále Heroda, Tři Krále a samotného Ježíška. Adventní příběh pro celou rodinu.
10.12.   CIRKUS ŽEBŘÍK - nedělní pohádka 15:00

Jak Kašpárek zachránil Vánoce

Vánoční představení o čertech, andělech a lidech, hrané s velkým rodinným loutkovým divadlem s původními marionetami, kde nechybí, vánoční cukroví, stromeček a kapr, koledy naživo zpívané a na opravdové nástroje hrané a ani Kašpárek.17.12. DIVADLO BOŘIVOJ - nedělní pohádka 15:00

Vánoční lidová hra

Inscenace vytvořená podle vánočních lidových her - pastýři, čert, anděl, narození Ježíše, klanění králů. Hra je částečně zpívaná - uslyšíte méně známé, ale i známější koledy - a tak si zazpívají i diváci. Představení je vhodné pro celou rodinu - může být i inspirací, jak si takový svůj domácí Betlém oživit.

 

Kde nás můžete sledovat