Novinky

19.10.2016 Podzimní prázdniny + státní svátek

Vážení návštěvníci DDM Monet, upozorňujeme Vás, že v době od 26. - 27.10. se nekonají žádné zájmové kroužky. V pátek 28.10. je státní svátek.

18.10.2016 Informace o platbách

V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se plateb prosím využívejte tento mail: platby@ddmmonet.cz nebo tel. 778 412 099. Děkujeme.

17.10.2016 Volná místa v kroužcích

Některé kroužky mají stále volná místa, jejich seznam najdete v záložce ke stažení. Přihlašovat se můžete online nebo osobně na recepci v ulici Herrmannova.

Divadlo Na Cikorce


Divadelní svět v Monetu 


Program divadelních představení 


Divadelní svět v Monetu 2017
 

26.4.   Noční skřítek  -   divadlo pro MŠ Pohádka

Pohádkový příběh o holčičce Jiřince, které se jednou nechtěly uklízet hračky. Co všechno se může odehrát v docela obyčejném pokojíčku nepořádné holčičky nám povypráví nejen kuřátko s prasátkem, ale i pohádkový noční skřítek Hračkožrout a spousta dalších postaviček, které v průběhupředstavení rozehrávají celou scénu. Nejdůležitější postavou se ale ukazuje být maminka Jiřinky. Jak to nakonec všechno dopadne, to je potřeba počkat si až na konec pohádky!

noční skřítek 

10.2.   O princi z knížky  -   divadlo pro MŠ Jahůdka

Pohádek je velká spousta a když lidé přišli na to, že  je mohou zapisovat, vznikly pohádkové knížky. A ty máme všichni moc rádi, že ano?  A jednu takovou  pohádku  v knížce pro Vás dneska mám,  nemusí se číst,  bude trochu vyprávěná, trochu hraná loutkami, trochu kouzelná a i tak bude celá v knížce.  Nevěříte? .....


 

19.1.   Kouzelné malování s čarováním  -   divadlo pro MŠ Tyršovka


Mistr malování profesor Zlomtužka Vás během svého působivého představení zasvětí do umění čar a kouzel. Na profesorově malířském plátně se však budou dít prapodivné věci. Namalované čáry najednou začnou mizet, měnit svůj tvar a na některých z nich se dokonce vytvoří uzly. Namalované obrázky rázem ožívají a vyskakují z plátna. Není to fantastické? Děti se budou moci pokusit tak uhodnout, co vlastně profesor na své plátno kreslí.

Divadelní kouzelnické představení je místem plným zábavy. V kreativní dílničce se i Vaše děti budou moci stát kouzelníky a malíři.Divadelní svět v Monetu 2016
 

18.12.   Vánoce aneb cesta do Betléma - nedělní pohádka 15:00 

Loutkami hraný příběh o narození Ježíška, tak jak se v Českých zemích po staletí vypráví. Uvidíme v něm pastýře, anděla, Josefa s Marií, Krále Heroda, Tři Krále a samotného Ježíška. Adventní příběh pro celou rodinu.

Scénář, režie, obsazení: Jan Hrubec  www.drevenedivadlo.cz11.12.   Andělé zapomenuté skříňky - nedělní pohádka  15:00


Vánoční příběh o tom, jak adventní andělé vykonávají své povinnosti. V dnešním světě to však nemají jednoduché, současnost i tradice jim zamotají hlavy. Andělská pošta má plné ruce práce, aby nakonec dala všechno do pořádku. Pod vánoční stromeček nadělí krásnou pohádku, budeme si zpívat koledy, kouzelná skříňka nám odhalí mnohá tajemství a prozradí, co jsou pravé vánoce.

Hrají a zpívají: Hana Müllerová, Ivana Hessová, Agnes Kutas
Hostující andělé: Johana Schmidtmajerová a Edita Burešová 30.11.   O Zlaté rybce  -   divadlo pro MŠ Pohádka

Klasická marionetami hraná pohádka, o tom jak se chudý rybář Giuseppe a jeho žena Margarita zapletou s kouzelnou rybou. A o tom, co z toho nakonec přes chalupy, vily, hrady a paláce vzejde? Budou potrestáni, nebo dojdou pochopení a moudrosti? Tak to už se nechte překvapit...      
           
 

25.11.   Noční skřítek  -   divadlo pro MŠ Pohádka

Pohádkový příběh o holčičce Jiřince, které se jednou nechtěly uklízet hračky. Co všechno se může odehrát v docela obyčejném pokojíčku nepořádné holčičky nám povypráví nejen kuřátko s prasátkem, ale i pohádkový noční skřítek Hračkožrout a spousta dalších postaviček, které v průběhupředstavení rozehrávají celou scénu. Nejdůležitější postavou se ale ukazuje být maminka Jiřinky. Jak to nakonec všechno dopadne, to je potřeba počkat si až na konec pohádky!

noční skřítek

27.11.   Honza a drak - nedělní pohádka 15:00  

Klasická marionetami hraná pohádka o - odvážném Honzovi, nešťastném králi a princezně v nesnázích. O popletené mámě, lakomém baronovi a kouzelné stařence. O králově cvičené žábě, o dříví které roste daleko. O silném mlynáři a jeho řece. Ale hlavně o lásce a obětavosti a také o tom, že i velká smůla se může změnit v nečekané štěstí.

Scénář, režie, obsazení: Jan Hrubec  www.drevenedivadlo.cz

13.11.   Cirkus Žlutá Karamela - nedělní pohádka 15:00

Veselá a hravá interaktivní tak trochu cirkusová show pro každou příležitost. Naše známé postavy Pan Žlutý a Paní Karamela, přicházejí ukázat co v cirkuse umí. A budou k tomu potřebovat spoustu pomocníků. Vyzkoušejte si své cirkusové umění na vlastní kůži! V době mobilů, počítačů a tabletů, kterým děti věnují spoustu času, jsme si dali za cíl popostrčit je k trochu aktivnímu trávení volných chvil. Ukázat jim, že fantazii se meze nekladou a budou-li chtít, mohou se z nich rázem stát například cirkusoví umělci.

Scénář, režie, obsazení: Jana Epikaridis  a  Petr Liška (MIM o.s.) www.nabidkapohadek.cz
 6.11.     Aladinova lampa - nedělní pohádka 15:00

Tentokrát se vypravíme s Aladinem pro kouzelnou lampu do tajemné hory Káf. Ovšem v pohádce nemá hrdina nikdy na růžích ustláno a Aladin bude moci vyzkoušet svoji vytrvalost a statečnost, hned několikrát. Představení nás vtáhne do atmosféry dávného orientu. Oko potěší jeho malebností. A ucho kulturou použitého jazyka. To vše za doprovodu stylové arabské muziky.

Scénář, režie, obsazení: Jan Hrubec  www.drevenedivadlo.cz

4.11.   O zvířátkách a loupežnících - divadlo pro MŠ Jahůdka

Pohádka o tom, jak tři loupežníci kradli jako straky, až narazili na statek, kde hospodaří babička, pejsek, koza, kohout a tři prasátka. Tam jejich štěstí v loupení končí a loupežníkům nezbývá nic jiného, než se polepšit.
  


3.11.  Pohádka o přátelství mezi slonem, mravencem a veverkou

Divadelní představení pro Anglickou školku.

  

________________________________________________________________________________

 

21.6.   O Zlaté rybce  -   divadlo pro MŠ Jahůdka

Klasická marionetami hraná pohádka, o tom jak se chudý rybář Giuseppe a jeho žena Margarita zapletou s kouzelnou rybou. A o tom, co z toho nakonec přes chalupy, vily, hrady a paláce vzejde? Budou potrestáni, nebo dojdou pochopení a moudrosti? Tak to už se nechte překvapit...      
          
 

20.6.  Divadlo dětského souboru Dramaťáček
 

20.06.2016 Divadelní hra dětského souboru Dramaťáček - Perníková chaloupka

6.6.  Divadlo - Lekce oni čem  -  divadelní představení pro SŠ

Představení na motivy divadelní hry "Lekce" od Eugena Ionesca / hraje dětský divadelní soubor Oni čem. Divadelní představení pro ZŠ.


27.5.  Divadlo - Lekce oni čem  19:30 hod. Divadlo Na Cikorce

Představení na motivy divadelní hry "Lekce" od Eugena Ionesca / hraje dětský divadelní soubor Oni čem.

 

28.4. Kouzelný zvon - Divadlo pro ZŠ prof. Švejcara

V jednom tajemném údolí vysoko v horách vznikne za pomoci kouzelníka Trikáji a řemeslníka Dajana kouzelnýzvon, naneštěstí se dostane do rukou lupiče.Příběh vypráví o dobrodružné výpravě za získáním zvonu nazpět, o velikém přátelství a odvaze. 
 26.4.  Pohádka o přátelství mezi slonem, mravencem a veverkou

Divadelní představení pro MŠ Jahůdka


22.4.  Pohádka o přátelství mezi slonem, mravencem a veverkou

Divadelní představení pro rodiče.

 


21.4.  Pohádka o přátelství mezi slonem, mravencem a veverkou


Divadelní představení pro Montessori a MŠ Pertoldova14.4.  Pohádka o přátelství mezi slonem, mravencem a veverkou

Divadelní představení pro MŠ Podsadáček13.4.  Pohádka o přátelství mezi slonem, mravencem a veverkou

Divadelní představení pro MŠ Pohádka
10.4.  DOBITÍ SEVERNÍHO PÓLU

Dětské vystoupení - zpívání a tancování, divadelní představení.23.3.   Divadlo - Lekce oni čem

Představení na motivy divadelní hry "Lekce" od Eugena Ionesca / hraje dětský divadelní soubor Oni čem.

 
13.3.    DIVADLO BASTA FIDLI – O NÁMOŘNÍKU ČEPIČKOVI

Hledá se princezna Alénka !!!

Jen odvážný námořníček Čepička beze strachu vyráží na dobrodružnou plavbu za princeznou!

Hrooozný pirát Sakradrát, zlatovlasá mořská panna a obří had !!!!

To všechno uvidíte na vlastní vykulené oči.

Ale žádný strach! I batolata mají z našich loutek legraci a konec cesty námořníka Čepičky by měl být podle hvězdopravců šťastný.

Celková délka představení 40 minut.

10.3.  Divadelní etiketa - divadlo pro ZŠ prof. Švejcara
 
Myška Eliška připravila dětem  komediální interaktivní  vzdělávací představení o tom, jak se připravit na první návštěvu divadla od domácí přípravy, chování se v divadle, průběh doby, než se zvedne opona i to, co se děje za oponou v divadelní šatně a poté na jevišti.

Děti mají jedinečnou možnost nahlédnout do zákulisí malého divadélka ,,Zvonek“ a vidět, jak se herec na představení připravuje a seznámí se  s tím, kdo v divadle pracuje, jak vypadá divadelní líčení, jaké používají herci kostýmy, paruky a rekvizity.

Až děti všechno poznají, myška Eliška představí jednotlivé žánry, které si všichni mohou vyzkoušet .(Pantomima, zpěv, činohra, tanec, hra s loutkou).

V průběhu celého programu i po něm se děti mohou Myšky Elišky  zeptat na cokoliv,co je na divadélku a herectví zajímá.

 
6.3.      POVÍDÁNÍ BEZ MLUVENÍ aneb MIMUJ!

Přicházejí pánové A a B. Mnoho toho nenamluví, ale o tom celé naše představení je. NEBOJTE SE POHYBOVÉHO DIVADLA. Není to nic strašidelného, ba naopak, můžeme vám slíbit, že se dobře pobavíte. A nejen děti, ale jistojistě i dospěláci. Po krátké vtipné prezentaci toho, jaké možnosti pohybové divadlo dává, vám pak pánové A a B předvedou, jak to vypadá v praxi. Můžete se těšit na krkolomné pády, let letadlem, ale i cestu do vlastního nitra. Nemine vás ani umělecký výstup v podobě koncertu a užijeme si i trochu plovárny. A dost možná, že si leccos na vlastní kůži vyzkoušíte. Jak vidíte, o zábavu bude postaráno!

21.2.  DIVADELNÍ SESKUPENÍ ŽLUTÝ KOPEC – O neposlušné čarodějnici   

Pohádka vypráví o tom, jak se během prožitých dobrodružství z malé „neposlušné“ čarodějnice stane „dobrá“ čarodějnice. Do základního příběhu jsou vneseny i motivy čtyř ročních období a jejich vlivu na lidskou společnost. Na lidových pranostikách oživených autorskou hudbou jsou děti seznámeny s některými zapomenutými tradicemi naší země. Vedle činoherního herectví je představení obohaceno loutkami, oživováním a animací různých předmětů, rekvizit. Děti se dokonce stanou čarodějnickými učni a rádci hlavní hrdinky!

Inscenaci podpořila Nadace Život umělce. 
10.2.   Noční skřítek   -   divadlo pro MŠ Jahůdka

Pohádkový příběh o holčičce Jiřince, které se jednou nechtěly uklízet hračky. Co všechno se může odehrát v docela obyčejném pokojíčku nepořádné holčičky nám povypráví nejen kuřátko s prasátkem, ale i pohádkový noční skřítek Hračkožrout a spousta dalších postaviček, které v průběhupředstavení rozehrávají celou scénu. Nejdůležitější postavou se ale ukazuje být maminka Jiřinky. Jak to nakonec všechno dopadne, to je potřeba počkat si až na konec pohádky!

noční skřítek


31.1.   DIVADLO ANČÍ A FANČÍ:  „Lední medvídku vrať se domů“ – ekopohádka

Příběh ledního medvídka,který neposlouchal rodiče a proto ztratil domov. Jako úlovek rybářů se dostává do města. Daleko od čistého Severního pólu poznává lidský svět plný špíny a hluku. Je také prodán do cirkusu, uvězněn v kleci a musí poslouchat ředitele. Ale jak to pohádkách bývá, nakonec vše dobře dopadne a přátelé kocouři mu pomohou vrátit se zpět domů na Severní pól. Interaktivní loutkoherecké představení plné napětí, legrace, autorských písniček a zapojení dětí do hry s myšlenkou: “Domov je nade vše a příroda je náš život“.17.1.    DIVADLO BOŘIVOJ – Táta, máma a já aneb O Palečkovi

I když se dva dospělí mají rádi, stejně jim ke štěstí něco chybí. A když se jim narodí Paleček, je to skoro jako v pohádce! I když Paleček dostane půl pokladu od pana krále, vrátí se raději domů, kde na něj čeká celá máma a celý táta!

Herci jsou vypravěči příběhu, ale také se stávají mámou a tátou, králem a princeznou. Matrace se zase mění na kolíbku, pole i královský zámek. A tak inscenační prostředky dávají prostor pro fantazii, vtip a vynalézavost jak herců tak malých diváků.

Představení ale potěší i dospělé diváky.
10.1.    DIVADÉLKO MYŠKY ELIŠKY - ZVONEK – Divadelní etiketa
 
Myška Eliška připravila dětem  komediální interaktivní  vzdělávací představení o tom, jak se připravit na první návštěvu divadla od domácí přípravy, chování se v divadle, průběh doby, než se zvedne opona i to, co se děje za oponou v divadelní šatně a poté na jevišti.

Děti mají jedinečnou možnost nahlédnout do zákulisí malého divadélka ,,Zvonek“ a vidět, jak se herec na představení připravuje a seznámí se  s tím, kdo v divadle pracuje, jak vypadá divadelní líčení, jaké používají herci kostýmy, paruky a rekvizity.

Až děti všechno poznají, myška Eliška představí jednotlivé žánry, které si všichni mohou vyzkoušet .(Pantomima, zpěv, činohra, tanec, hra s loutkou).

V průběhu celého programu i po něm se děti mohou Myšky Elišky  zeptat na cokoliv,co je na divadélku a herectví zajímá.

Délka 60min.pro děti od 3-10let (představení má dvě verze upravené dle věku dětí).
 
Divadelní svět v Monetu 2015


13.12.  Divadelní spolek MIM o.s. - KLAUNÍ VÁNOCE

Co nám k Vánocům nesmí chybět? Stromeček, ozdoby, ryba, dárky, koledy a hlavně dobrá nálada! To vše opravdu nesmí chybět a také nebude. Jenom to není tak jednoduché, protože na Vánoce se chystá „klaunská rodina“!  Oba klauni jsou pěkně popletení, takže to nemají snadné. Nejdůležitější je, že se mají rádi. A o tom ty Vánoce přece také jsou. Interaktivní klauniáda, která nenechá děti, ani rodiče, chvilku v  klidu, a zapojí diváky do tvorby celého představení. Takže vlastně nikdy dopředu nevíme jak to dopadne. Nebo víme?


11.12.   Šeginy   -  koncert pro divadlo v 19:00hod.

Koncert folkové klapely na podporu divadelních představení pro děti v Divadle Na Cikorce. 
 

Výsledek obrázku pro šeginy

 

11.12.     SVĚT DĚTSKÉ FANTAZIE

V Divadle Na Cikorce byla zakončena celopražská výtvarná soutěž "Svět dětské fantazie" slavnostní vernisáží a výstavou. Děti tvořily v různých věkových kategoriích na téma MĚSTO.

Vernisáže se zúčastnilo na 40 dětí ze základních škol.6.12.    DIVADLO OKLIKOU – Já nespím, Arieli

Loutkové představení o tom, co je a co není. Co se zdá a co se nezdá. O Cilce a Arielovi. O hranicích a předělech. Doma i venku, nahoře i dole, na zemi i nad zemí. V noci i ve dne, zítra, dnes i včera. Pro děti i dospělé. Ústředním tématem příběhu je setkávání dese

Kde nás můžete sledovat