Novinky

18.08.2017 Provoz posilovny během letních prázdnin

Vážení návštěvníci DDM Monet, posilovna v DDM Herrmannova bude během letních prázdnin otevřena každý všední den od 9:00 - 17:00 hod.

18.08.2017 Zápis do zájmových kroužků 2017/18

Vážení návštěvníci DDM Monet, od 12. června 2017 byla spuštěna první vlna zápisu na ZK školního roku 2017/2018. Na některé ZK bude možné se zapsat on-line. Kompletní nabídka ZK bude ke dni 4 září 2017..

18.08.2017 Provozní doba recepce během prázdnin

Recepce na hl. budově DDM Herrmannova bude otevřena ve všední dny od 8:30 - 17:00 hod.

17.08.2017 Informace o platbách

V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se plateb prosím využívejte tento mail: platby@ddmmonet.cz nebo tel. 778 412 099. Děkujeme.

Divadlo Na Cikorce


Divadelní svět v Monetu 


Program divadelních představení 


Divadelní svět v Monetu 2017


26.3.    DIVADLO KASPERLE - nedělní pohádka 15:00

Jak Kašpárek s Kalupinkou slavili Velikonoce

Hody hody doprovody, dejte vejce malovaný! A jsou tady Velikonoce! Zima je pryč a Kašpárek a Kalupinka se pustí do příprav na velikonoční svátky. Nastává čas vítání jara. Kalupinka vygruntuje, připraví malovaná vajíčka a barevné pentličky pro koledníčky a Kašpárek plete pomlázku. Je už ale kapánek nabručený z toho dlouhého půstu. A tak Kalupinku zlobí a všelijak pošťuchuje. Na škaredou středu se ale nesmí nikdo na nikoho mračit a tak si naši hrdinové vypráví velikonoční příběhy. A na zelený čtvrtek je navštíví velikonoční zajíček s košíkem plným barevných vajíček. Písničky, koledy, pomlázky, a mazance. Cililink, můžeme začít !5.3.  Divadelní spolek MIM o.s. NOČNÍ SKŘÍTEK - nedělní pohádka 15:00

Pohádkový příběh o holčičce Jiřince, které se jednou nechtěly uklízet
hračky. Co všechno se může odehrát v docela obyčejném pokojíčku nepořádné
holčičky nám povypráví nejen kuřátko s prasátkem, ale i pohádkový noční
skřítek Hračkožrout a spousta dalších postaviček, které v průběhu
představení rozehrávají celou scénu. Nejdůležitější postavou se ale ukazuje
být maminka Jiřinky. Jak to nakonec všechno dopadne, to je potřeba počkat si
až na konec pohádky!19.2.        DIVADLOAJKA - Jak medvídek hledal kamaráda - nedělní pohádka 15:00

Vypadá jako nějaký plyšový medvídek z hračkářství, ale je to pořádný rošťák. Už od malička se mamince od rána do večera motal pod nohama. Všechno zvědavě okukoval, očichával a hlavně olizoval. Sotva trošku povyrostl, vydal se prozkoumat okolí a hlavně najít si kamaráda. O tom, že to není vždycky jednoduché, vypráví pohádka pro děti od tří let.12.2.        DIVADLO LOKVAR - Český Honza - nedělní pohádka 15:00

Loutková pohádka pro děti od tří let, která začíná na peci a končí královskou svatbou. Povede se Honzovi rozhoupat a vyzrát na čerty, draka a loupežníka? A vybrat si tu správnou nevěstu? No jo, hodně otázek a pomoct mŮžete i vy. Nový text o Honzovi napsal dramatik Vit Peřina na motivy pohádek o českém Honzovi. Vítkův Honza není hloupý, ale hodný.... spíš teda nerozhodný:-)
Pro děti od 3 let. Délka představení 50 min.29.1.       ČMUKAŘI - Pletené pohádky - nedělní pohádka 15:00

Pletené pohádky jsou napsány s obdivuhodnou fantasií, hravostí, s citem pro poetiku a jemným humorem. Jsou to čtyři pohádky o zvířátkách. Kůzlátko a vlk, O chytrém zajíci, O statečném kůzleti a O zlé koze. Výborné divadlo pro děti, plnohodnotná zábav pro dospělé. Oceněno na Loutkářské Chrudimi a Jiráskově Hronově.23.1.       DIVADLO BOŘIVOJ - nedělní pohádka 15:00

Jak se hledají princezny

Půvabná hra s maňásky v dřevěném paravánu, herci a muzikou. Za aktivní účasti dětí se trojice zázračných kumpánů snaží osvobodit princeznu z čarodějova zakletí. Příběh je zpracován podle pohádky "Dlouhý, Široký a Bystrozraký". Inscenace vychází z tradice českého loutkového divadla. Příběh přináší téma přátelství a kamarádské pomoci v nouzi. Vypráví o lásce, která přece jen "něco stojí".15.1.     KOUZELNÉ MALOVÁNÍ S ČAROVÁNÍM - nedělní pohádka 15:00

V hlavní roli se představí profesor Zlomtužka, mistr v malování čáry, který přichází odprezentovat svoji přednášku o umění malování. Na kouzelném plátně malířova stojanu se však dějí podivné věci. Nakreslené čáry mizí, mění tvar a dělají se na nich uzly. Nakreslené předměty se zhmotňují, stávají skutečnými a vyskakují z obrazu. V rukou malých diváků pak dokazují svůj kouzelný původ. Nakreslenému klaunovi naroste nos a mezitím malíř maluje na plátno čáry a děti se předhánějí v tom, kdo dříve uhodne, co to je. Žába, osel, kůň žirafa, klaun, hlava, smějící se Turek, zasmušilý kuchař.....jejich fantazie nezná mezí. A když se do toho všeho ještě zapojí "povedený" bratr pana profesora LEO, nebude to s tím malováním asi úplně lehké.8.1.     DIVADÉLKO MYŠKY ELIŠKY - Mořský svět - nedělní pohádka 15:00

Co se děje pod hladinou mořských hlubin a kdo zde žije?

Interaktivní představení se zapojením dětí do děje.Všichni mají jedinečnou šanci si loutky vyzkoušet a naučit se,jak se hraje pantomima.Klaunka Eliška připravila nové představení o malé zvědavé potápěčce, která by ráda vylovila ze dna moře mušli s opravdovou perlou. Co při svém dobrodružném potápění zažila a koho v moři poznala? Nechte se překvapit!
Pro děti od 2-10 let. Délka představení 35 -60 min.


 

Divadelní svět v Monetu 2016

 

18.12.   Vánoce aneb cesta do Betléma - nedělní pohádka 15:00 

Loutkami hraný příběh o narození Ježíška, tak jak se v Českých zemích po staletí vypráví. Uvidíme v něm pastýře, anděla, Josefa s Marií, Krále Heroda, Tři Krále a samotného Ježíška. Adventní příběh pro celou rodinu.

Scénář, režie, obsazení: Jan Hrubec  www.drevenedivadlo.cz11.12.   Andělé zapomenuté skříňky - nedělní pohádka  15:00


Vánoční příběh o tom, jak adventní andělé vykonávají své povinnosti. V dnešním světě to však nemají jednoduché, současnost i tradice jim zamotají hlavy. Andělská pošta má plné ruce práce, aby nakonec dala všechno do pořádku. Pod vánoční stromeček nadělí krásnou pohádku, budeme si zpívat koledy, kouzelná skříňka nám odhalí mnohá tajemství a prozradí, co jsou pravé vánoce.

Hrají a zpívají: Hana Müllerová, Ivana Hessová, Agnes Kutas
Hostující andělé: Johana Schmidtmajerová a Edita Burešová 27.11.   Honza a drak - nedělní pohádka 15:00  

Klasická marionetami hraná pohádka o - odvážném Honzovi, nešťastném králi a princezně v nesnázích. O popletené mámě, lakomém baronovi a kouzelné stařence. O králově cvičené žábě, o dříví které roste daleko. O silném mlynáři a jeho řece. Ale hlavně o lásce a obětavosti a také o tom, že i velká smůla se může změnit v nečekané štěstí.

Scénář, režie, obsazení: Jan Hrubec  www.drevenedivadlo.cz

13.11.   Cirkus Žlutá Karamela - nedělní pohádka 15:00

Veselá a hravá interaktivní tak trochu cirkusová show pro každou příležitost. Naše známé postavy Pan Žlutý a Paní Karamela, přicházejí ukázat co v cirkuse umí. A budou k tomu potřebovat spoustu pomocníků. Vyzkoušejte si své cirkusové umění na vlastní kůži! V době mobilů, počítačů a tabletů, kterým děti věnují spoustu času, jsme si dali za cíl popostrčit je k trochu aktivnímu trávení volných chvil. Ukázat jim, že fantazii se meze nekladou a budou-li chtít, mohou se z nich rázem stát například cirkusoví umělci.

Scénář, režie, obsazení: Jana Epikaridis  a  Petr Liška (MIM o.s.) www.nabidkapohadek.cz
 6.11.     Aladinova lampa - nedělní pohádka 15:00

Tentokrát se vypravíme s Aladinem pro kouzelnou lampu do tajemné hory Káf. Ovšem v pohádce nemá hrdina nikdy na růžích ustláno a Aladin bude moci vyzkoušet svoji vytrvalost a statečnost, hned několikrát. Představení nás vtáhne do atmosféry dávného orientu. Oko potěší jeho malebností. A ucho kulturou použitého jazyka. To vše za doprovodu stylové arabské muziky.

Scénář, režie, obsazení: Jan Hrubec  www.drevenedivadlo.cz


13.3.    DIVADLO BASTA FIDLI – O NÁMOŘNÍKU ČEPIČKOVI - nedělní pohádka 15:00


Hledá se princezna Alénka !!!

Jen odvážný námořníček Čepička beze strachu vyráží na dobrodružnou plavbu za princeznou!

Hrooozný pirát Sakradrát, zlatovlasá mořská panna a obří had !!!!

To všechno uvidíte na vlastní vykulené oči.

Ale žádný strach! I batolata mají z našich loutek legraci a konec cesty námořníka Čepičky by měl být podle hvězdopravců šťastný.

Celková délka představení 40 minut.

6.3.      POVÍDÁNÍ BEZ MLUVENÍ aneb MIMUJ! - nedělní pohádka 15:00


Přicházejí pánové A a B. Mnoho toho nenamluví, ale o tom celé naše představení je. NEBOJTE SE POHYBOVÉHO DIVADLA. Není to nic strašidelného, ba naopak, můžeme vám slíbit, že se dobře pobavíte. A nejen děti, ale jistojistě i dospěláci. Po krátké vtipné prezentaci toho, jaké možnosti pohybové divadlo dává, vám pak pánové A a B předvedou, jak to vypadá v praxi. Můžete se těšit na krkolomné pády, let letadlem, ale i cestu do vlastního nitra. Nemine vás ani umělecký výstup v podobě koncertu a užijeme si i trochu plovárny. A dost možná, že si leccos na vlastní kůži vyzkoušíte. Jak vidíte, o zábavu bude postaráno!

21.2.  DIVADELNÍ SESKUPENÍ ŽLUTÝ KOPEC – O neposlušné čarodějnici  - nedělní pohádka 15:00


Pohádka vypráví o tom, jak se během prožitých dobrodružství z malé „neposlušné“ čarodějnice stane „dobrá“ čarodějnice. Do základního příběhu jsou vneseny i motivy čtyř ročních období a jejich vlivu na lidskou společnost. Na lidových pranostikách oživených autorskou hudbou jsou děti seznámeny s některými zapomenutými tradicemi naší země. Vedle činoherního herectví je představení obohaceno loutkami, oživováním a animací různých předmětů, rekvizit. Děti se dokonce stanou čarodějnickými učni a rádci hlavní hrdinky!

Inscenaci podpořila Nadace Život umělce. 
 
31.1.   DIVADLO ANČÍ A FANČÍ:  „Lední medvídku vrať se domů“ – ekopohádka - nedělní pohádka 15:00

Příběh ledního medvídka,který neposlouchal rodiče a proto ztratil domov. Jako úlovek rybářů se dostává do města. Daleko od čistého Severního pólu poznává lidský svět plný špíny a hluku. Je také prodán do cirkusu, uvězněn v kleci a musí poslouchat ředitele. Ale jak to pohádkách bývá, nakonec vše dobře dopadne a přátelé kocouři mu pomohou vrátit se zpět domů na Severní pól. Interaktivní loutkoherecké představení plné napětí, legrace, autorských písniček a zapojení dětí do hry s myšlenkou: “Domov je nade vše a příroda je náš život“.17.1.    DIVADLO BOŘIVOJ – Táta, máma a já aneb O Palečkovi - nedělní pohádka 15:00

I když se dva dospělí mají rádi, stejně jim ke štěstí něco chybí. A když se jim narodí Paleček, je to skoro jako v pohádce! I když Paleček dostane půl pokladu od pana krále, vrátí se raději domů, kde na něj čeká celá máma a celý táta!

Herci jsou vypravěči příběhu, ale také se stávají mámou a tátou, králem a princeznou. Matrace se zase mění na kolíbku, pole i královský zámek. A tak inscenační prostředky dávají prostor pro fantazii, vtip a vynalézavost jak herců tak malých diváků.

Představení ale potěší i dospělé diváky.
10.1.    DIVADÉLKO MYŠKY ELIŠKY - ZVONEK – Divadelní etiketa - nedělní pohádka 15:00
 
Myška Eliška připravila dětem  komediální interaktivní  vzdělávací představení o tom, jak se připravit na první návštěvu divadla od domácí přípravy, chování se v divadle, průběh doby, než se zvedne opona i to, co se děje za oponou v divadelní šatně a poté na jevišti.

Děti mají jedinečnou možnost nahlédnout do zákulisí malého divadélka ,,Zvonek“ a vidět, jak se herec na představení připravuje a seznámí se  s tím, kdo v divadle pracuje, jak vypadá divadelní líčení, jaké používají herci kostýmy, paruky a rekvizity.

Až děti všechno poznají, myška Eliška představí jednotlivé žánry, které si všichni mohou vyzkoušet .(Pantomima, zpěv, činohra, tanec, hra s loutkou).

V průběhu celého programu i po něm se děti mohou Myšky Elišky  zeptat na cokoliv,co je na divadélku a herectví zajímá.

Délka 60min.pro děti od 3-10let (představení má dvě verze upravené dle věku dětí).
 
 

Kde nás můžete sledovat